Gwarancja
WAŻNE
Drewno to naturalny materiał, poddany jedynie obróbce. Z uwagi na to wszelkie wady powstałe w trakcie użytkowania takie jak zmiana koloru, wypadanie sęków, pęknięcia, szorstkość powierzchni, żywica powstałe w wyniku czynników atmosferycznych nie podlegają gwarancji.
WARUNKI GWARANCJI
Producent udziela gwarancji na wszystkie elementy drewniane zamontowane przy użyciu łączników wykonanych ze stali nierdzewnej lub wkrętów na okres 12 m-cy.
Wyroby drewniane nie powinny być narażone na dodatkową obróbkę mechaniczną lub zmainę sposobu mocowania oraz użytkowanie niezgodne z przeznaczeniem. Każda ingerencja w produkt skutkuje zerwaniem warunków gwarancji.
Gwarancja obejmuje wyłącznie trwałość drewna oraz łączników. Nie gwarantuje trwałości koloru – promieniowanie słoneczne może powodować blaknięcie kolorów.
Producent zobowiązuje się do naprawy bądź usunięcia wady wyrobu, wymiany uszkodzonego elementu.
Zmiany wyrobu, które są spowodowane jego użytkowaniem nie stanowią podstaw do reklamacji.
Rozpatrzenie reklamacji i naprawa wyrobu nastąpi najpóźniej w okresie 30 dni od daty otrzymania reklamacji.
Producent nie ponosi odpowiedzialności za wady spowodowane niewłaściwym transportem, niewłaściwym lub niezastosowaniem się do zaleceń w zakresie konserwacji i montażu wyrobu oraz za wady będące wynikiem niewłaściwego użytkowania.
Zgłoszenia reklamacji można dokonać telefonicznie lub za pośrednictwem poczty e-mail.
Gwarancją producenta nie są objęte:
- Uszkodzenia wynikłe ze zdarzeń losowych lub innych okoliczności niezależnych od producenta
- Uszkodzenia powstałe przy przeróbkach we własnym zakresie przez klienta
- Uszkodzenia powstałe w wyniku niezgodnych z zaleceniami przez producenta zasadami użytkowania, konserwacji i przechowywania
- Uszkodzenia powstałe w wyniku naturalnego użytkowania
- Zmiany tonacji wybarwienia powłoki i jej zanikaniem lub łuszczeniem się w wyniku oddziaływania czynników atmosferycznych lub wilgoci.
- Pęknięcia, wycieki żywicy: Warunki atmosferyczne, na które narażone jest drewno ogrodowe może czasem doprowadzić do powstawania pęknięć i wycieków żywicy. Nie wpływa to niekorzystnie na trwałość i stabilność drewna, a należy do naturalnych cech drewna. Wycieki żywicy można usunąć terpentyną, acetonem
- Przyszarzenia, zmiany odcienia: Drewno użytkowane na zewnątrz jest szczególnie narażone na zmianę swojego naturalnego koloru spowodowaną pogodą i promieniami UV. Przyszarzenia elementów drewnianych nie mają wpływu na ich trwałość. Szarzenie jest naturalnym procesem drewna, które w przypadku drewna iglastego, może pojawić się po kilku miesiącach, mimo zastosowanej impregnacji.
- Sęki: Drewno ma niejednorodną strukturę i trudno jest znaleźć dwa takie same elementy. Sęki nie obniżają jakości czy wytrzymałości drewna, lecz tworzą piękny charakterystyczny wygląd. W trakcie eksploatacji nawet zdrowe sęki mogą wypaść.
- Szorstkość powierzchni, drzazgi: Pomimo nowoczesnych technik produkcji i starannego doboru surowca, sporadycznie mogą wystąpić fragmenty szorstkich powierzchni.
- Wahania wymiarów: W zależności od poziomu wilgotności powietrza, drewno oddaje lub pobiera wilgotność z powietrza. Wynikająca z tego zmiana objętości drewna jest jego naturalną cechą, której nie można uniknąć - drewno pęcznieje lub kurczy się. W zależności od warunków klimatycznych różnice w wymiarach poszczególnych elementów mogą nieznacznie odbiegać od wymiarów pierwotnych. Wymienione tutaj cechy i procesy stanowią naturalną charakterystykę drewna i nie mogą być podstawą do reklamacji.